امروز: ۲۸ , خرداد , ۱۴۰۳
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ترکیب انبوه سازان با تعاونی های مسکن

فعالان بخش ساخت و ساز در نامه ای که وزارت راه و شهرسازی ارسال کردند پیشنهاد دادند تا نهادی به عنوان ” تعاون گران انبوه ساز ” به منظور کیفی سازی و ایجاد رونق در بخش مسکن، متشکل از انبوه سازان و تعاونی ها تشکیل شود.

بر این اساس کانون سراسری انجمن های صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان ، طرحی با عنوان ” تعاون گران انبوه ساز ” با سه هدف عمده به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ارائه کرده است.

در طرح ” تعاون گران انبوه ساز ” تلاش بر آن است که با بهره گیری از ظرفیت تعاونی های مسکن در معرفی مشتریان بالقوه و جذب منابع مالی شامل اقساط اعضاء و تسهیلات بانکی و مشارکت انبوه سازان در مدیریت طرح و اجرا و هر میزان سرمایه ای که توان پراخت را داشته باشند سه هدف عمده تامین شود.

افزایش کیفیت ساخت، کاهش قیمت تمام شده از طریق مشارکت انبوه سازان، حذف هزینه های ناشی از غیر حرفه ای بودن تعاونی های مسکن و هزینه های بالاسری ، کاهش مدت زمان اجرای پروژه به واسطه تخصص انبوه سازان در تدوین برنامه زمان بندی و کنترل پروژه ، سه هدف عمده این طرح عنوان شده است.

چگونگی اجرای طرح ، تشکیل کار گروهی متشکل از وزارت راه و شهرسازی، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و کانون انبوه سازان برای تدوین آیین نامه و تفاهم نامه همکاری، تعریف ضوابط و دستورالعمل ها جهت ساماندهی به تعاونی های مسکن و شرکت های انبوه سازی، برگزاری سمینار با حضور انبوه سازان و تعاونی ها، تعریف بسته های حمایتی و تشویقی از جمله تسهیلات بانکی خواهد بود.

آخرین اخبار و اطلاعیه‌ها

منوی دسته‌های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.